Prosinec 2012

Nový člen: NikaRoovy

31. prosince 2012 v 15:11 | Angela |  Profily čelnů
Dalším členem našeho klubu se stává NikaRoovy!
Dívala jsem se na některé básně na jejím blogu a
musím říct, že jsou skvělé. Vítej mezi námi!

Přezdívka: NikaRoovy
Adresa blogu: /nika-roov.blog.cz/
Věk: 13
Ukázka tvorby: http://nika-roov.blog.cz/1210/ironie-osudu/
Jak jsi se dostala k poezii?: Já už vlastně nevím, Prózu píšu dlouho a vím jak se to stalo ale poezii... Myslím že jsem s tím plně začala, když jsem psala svou knihu Duše existence. Chtěla jsem tam dát báseň a tak jsem ji napsala. a dala ji do knihy. A od té doby básně asi píšu.
Povíš nám něco o sobě?: Leccos o mě. Psaní se věnuji od 5 let a miluji to. Miluji poezii i prózu. Vyrůstám v malém městě, jsem cholerická a taky trochu melancholická holka co má své sny a jde za nimi. Jsem autorkou dvou knih, redaktorkou kulturního magazínu. :-) To by bylo.

Nový člen: Alea

31. prosince 2012 v 14:38 | Angela |  Profily čelnů
Přezdívka: Alea
Adresa blogu: http://viva-la-vida.blog.cz/
Věk: 15
Ukázka tvorby: http://viva-la-vida.blog.cz/1212/netusis-proc/
Jak jsi se dostala k poezii?: Ani nevím :) Pamatuji si akorát, že první básnička, co jsem kdy napsala, byla na mámino přání k narozeninám, když jsem byla asi v druhé třídě (a doteď si ji pamatuji). Psala jsem s menšími mezerami tak nějak odjakživa.
Povíš nám něco o sobě?: Nenávidím, když musím cokoliv takhle o sobě psát. Buď to dopadne tak, že ze sebe dostanu pár vět a tím to hasne, nebo se rozepíšu na několik řádků a vyklopím ze sebe věci, které zrovna nemusíte - přesněji řečeno, ani nechcete - vědět. Musí vám stačit to, že jsem sarkastický snílek, co si nedokáže život představit bez hudby, knih a kokosu. Toť vše...


Kontakt na nás

28. prosince 2012 v 19:59 | Knihofil18 |  O klubu
Oficiálny e-mail, kde môžete zaslať vašu tvorbu, pýtať sa otázky, posielať vaše nápady, etc:

klubbasniku@gmail.com


Kontakt na Angelu:
E-mail: my.view.on.the.world@seznam.cz

Kontakt na Knihofila18:
E-mail: 18simona03@centrum.sk

Báseň mesiaca

28. prosince 2012 v 15:00 | Knihofil18 |  Báseň mesiaca

Milí členovia,
prinášam vám nový projekt, ktorý som nazvala Báseň mesiaca.
Ide o projekt Klubu básnikov, kde každý člen môže poslať jednu báseň, ktorú napísal za určený mesiac. Spomedzi tých básní potom anketou budete môcť hlasovať za báseň, ktorá sa vám páči najviac. Počas celého roka bude ako odmena odkaz v menu na víťazné básne. Projekt začína 1. 1. 2013.


Pravidlá:
  • Autor musí byť členom Klubu básnikov.
  • Báseň musí byť autorská.
  • Báseň môže byť napísaná na ľubovoľnú tému.
  • Báseň musí mať minimálne 8 veršov.
  • Báseň musí byť uverejnená na blogu v danom mesiaci, za ktorý sa súťaž koná.
  • Každý člen môže poslať len jednu báseň.
  • V prípade, že člen pošle viac básní, do úvahy sa počíta tá, ktorú autor zaslal ako prvú.
  • V prípade, že báseň nie je autorská, ale skopírovaná, nezarátava sa do súťaže a členstvo autora bude diskutované.
  • Účasť nie je povinná.
Priebeh súťaže:
1. ?. - 7. ?. - Prihlasovanie básní za predošlý mesiac.
8. ?. - 14. ?. - Zverejňovanie básní na blogu Klubu básnikov.
15. ?. - 29. ?. - Hlasovanie.*
30./31. ? - Vyhodnotenie Básne mesiaca.*

Dotazy a pripomienky v komentároch sú len vítané.

Knihofil18

*) Báseň mesiaca - január bude prebiehať takto:
15. - 27. 2. - Hlasovanie.
28. 2. - Vyhodnotenie básne mesiaca január.
1. - 7. 3. - Prihlasovanie básní za mesiac február
...
atď...

Nový člen: Berry Lettyen's

26. prosince 2012 v 18:08 | Angela |  Profily čelnů
Přezdívka: Berry Lettyen's
Adresa blogu: http://book-universe.blog.cz/
Věk: 13
Ukázka tvorby: http://book-universe.blog.cz/1211/flower-and-thoughts/
Jak jsi se dostala k poezii?: Jednoduše prostě jsem jednou napsala pár veršíků a pak jsem psala ty veršíky dál a dál...
Povíš nám něco o sobě?: Něco o mně? Divná holka, která ráda fantazíruje a zbožňuje knížky o upírech :D. Nesnáším když po sobě musím něco číst, protože se u toho neskutečně chechtám a je mi šíleně trapně :P Kolikrát nejsem schopná dotáhnout nějaký příběh dokonce a občas se koukám na konec knihy, abych věděla, jak to dopadne :D
Mám své psaní ráda a ať si lidé říkají, že se jim sebevíc nelíbí mně je to jedno. Ke spoustě věcí mívám poněkud svérázný přístup a snažím se lidi o kterých si myslím, že jsou fajn obhajovat, když na ně někdo nadává. No jsem prostě divná... :D

Nový člen: All

19. prosince 2012 v 15:37 | Angela |  Profily čelnů
Přezdívka: All
Adresa blogu: http://a-ll.blog.cz/
Věk: 14
Ukázka tvorby: http://a-ll.blog.cz/1211/prosim-jen-at-prsi
Jak jsi se dostala k poezii?: Psala sem povídky, ale nikdy mě ani ve snu nenapadlo, že bych zvládla napsat báseň... No a pak sem to záhadně zvládla... ;)
Povíš nám něco o sobě?: Jsem... neoblíbený samotář, snílek, který téměř ze všeho nejraději píše své mnohdy nepochopitelné a ulítlé, ale ve většině případů smutné příběhy, snící o vydání alespoň jedné knížky, na internetu oplývající sarkazmem, kdežto ve skutečnosti nemluvný, stydliví antitalent na seznamování se s lidmi. :) Píšu zhruba dva roky a o psaní tvrdím, že je jako droga. Když jednou začnete už nedokážete přestat. Co se mi na psaní tak líbí? No asi to, že můžu udělat naprosto cokoli a ono to půjde, což je ve skutečném životě naprosto nemožné. Ve skutečnosti nikdy nic nevyjde přesně podle vašich představ a snů. Co se knih týče, nejvíc mě štve milostná trojka. Hlavně, když se jedná o upíry. Je to šíleně ohrané.
Jinak jsem - podle mého názoru - celkem fajn, hodná a milá holka. :)

Admin: Knihofil18

16. prosince 2012 v 12:50 | Angela |  Profily adminů
Přezdívka: Knihofil18
Adresa blogu: http://knihofil18.blog.cz/
Věk: 15 a 3/4 roka
Jak jsi se dostala k poezii?: K poézii som sa dostala cez poviedky. Tam som potrebovala napísať jedno veršované proroctvo a celkovo pár básní. Dalo mi to zabrať a nie je to dobré. Teraz dúfam, že som sa zlepšila. Témy ťýždňa mi tiež pomohli rozvíjať moje básne, lebo som často napísala básne na TT. Taktiež ma inšpiruje k básniam príroda, pocity a všelijaké krivdy. Medzi moju tvorbu patria hlavne básne o prírode, nájde sa pár pocitoviek, pár básní bez pointy, reflexivne básne, fantasy básne, alegorické básne, básne, v ktorých v skrytom význame opisujem seba a to, čo prežívam, veršované anekdoty, veršované karikatúry, a tak ďalej... je toho viac.
Povíš nám něco o sobě?: Rada som o sebe hovorila, že som "vedec v zácviku so spisovateľskými sklonmi". Odkedy som tento výrok povedala, ubehlo pár mesiacov. A teraz o sebe radšej hovorím, že som "spisovateľ v zácviku s vedeckými sklonmi". Písanie je môj život, do ktorého si vylievam dušu. Je jedno, či sa jedná o básne alebo o poviedky, v každom z nich zanechám kúsok seba. Som ako motýľ - rada odletím do vlastného sveta. :)

Nový člen: Zoey

13. prosince 2012 v 20:18 | Angela |  Profily čelnů
Přezdívka: Zoey
Věk: 12
Jak jsi se dostala k poezii?: Skládám odmala. Baví mě vypisovat pocity na papír a ještě víc vymýšlet rýmy. První básničku jsem napsala v sedmi letech8)
Povíš nám něco o sobě?: Jsem tiché dítě, mám ráda čtení a psaní. Hlásím se sem proto že mě to upřímně zajímá.
Taky poslouchám hudbu, nesnáším pavouky a zbožňuju donuty :D

O klubu

6. prosince 2012 v 13:57 | Angela |  O klubu
Zdravím všechny básníky i ostatní kolemjdoucí,

ráda bych pro začátek napsala pár slov o našem klubu, o důvodu založení, přijímání členů a dalších zajímavých informací. Všechno to začalo v prosinci roku 2012, sice s amatérským designem a žádnými rozsáhlými plány, ale s hlavním účelem a odhodláním - sdružovat pohromadě pisálky, kteří mají jednu společnou zálibu. Psaní básní. Na Blog.cz se vyskytuje spoustu klubů, které jsou většinou pro kategorii pisálků prózy i poezie, ale napadlo mě - proč nezaložit klub, který se bude věnovat pouze poezii? Vůči někomu to může být možná nespravedlivé, ale tak už to bývá.

Do klubu se od té doby přihlásilo zhruba 70 členů, což je podle mě velký úspěch. Rádi podporujeme i úplně začínající básníky nízkého věku, každý má šanci a každý nějak začínal, pomozme jim tedy posunout se dál. Hlavním účelem bylo také, aby členové mohli sdílet svoji tvorbu s ostatními, jednou za čas nám sice nějaká báseň přijde, ale bylo by skvělé, kdyby častěji. Proto neváhejte, vaši tvorbu moc rádi zveřejníme.

Byly časy, kdy klub docela chátral, ale člověk si pokaždé řekne, že by byla škoda toho všeho nechat, pokaždé se našla nějaká naděje a odhodlání pro obnovu. Hned na začátku byl rozpuštěn projekt Báseň měsíce, který byl po pár měsících pozastaven a nevíme, jestli se znovu obnoví. Je to škoda, protože měl celkem úspěch. Dál byl obnoven projekt Já, jako básník, do kterého se mohou zapojit i nečlenové klubu. V první řadě musím zmínit rubriku Múza pro múzu, která klub velmi oživila a neustále můžete posílat výtvory vytvořené inspirací obrázkem nebo hudbou.

Jsme vděčni všem členům, kteří se zúčastňují projektů a zasílají svoji tvorbu, ne vždy to samozřejmě jde, básně se nedají vycucat z prstu, ale když zveřejňujete básně na svém blogu - proč se nepochlubíte i u nás? Nikoho ovšem nenutíme - je to jen na Vás. :)

V budoucnu máme v plánu různé další projekty a soutěže, možná i hmotné ceny. Snad to půjde aspoň jako do posud. Třeba se Vám klub zalíbil a přemýšlíte nad přihlášením, budeme rádi za každé nové členy.

Mějte se krásně a skládejte básně,

Angela