Červen 2013

Chtělo by to kapku oživení

9. června 2013 v 18:10 | Angela |  O klubu
Milí členové,

připadá mi, že to tady v poslední době nějak prahne. Kdyby Knihofil nepořádala Báseň měsíce (jsem jí za to hrozně moc vděčná), asi by to tu bylo úplně prázdné. Ne asi, ale určitě by to tu chtělo oživit. Jde o to, jestli by se vám vůbec chtělo zapojovat do různých soutěží a projektů. Projektu "Já jako básník" se moc členů nechytilo, což nikomu samozřejmě nevyčítám, jenom mě to docela mrzí. Až se mi podaří od některých členů poskládat celý projekt dohromady, teprve potom napíšu článek s takovým shrnutím, kde si budete moc podívat, jak to ostatní členové i nečlenové pojali.

Dřív jsem přemýšlela, že by se mohlo zavést básnění na TT, ale to by se momentálně nejspíš zrealizovat nemohlo. Ale je to na vás, mě by třeba nebavilo psát báseň na téma Miloš Zeman, nebo Legalizace marihuany. Na ty povodně už by určitě něco sepsat šlo, ale přesto to není ono. Mám takový návrh, mohlo by se zavést básnění na TT, které si v klubu sami odhlasujete. Vím, že je to takové opičení po LK, ale témata budou jiná, takže to snad tolik nevadí.

Možná se stane, že nebudete mít každý týden čas něco sepisovat, což samozřejmě nevadí. Není nutné se zapojit pokaždé, někdy na dané téma třeba nebudete schopni něco vymyslet, ale hlavně, že by jste se zapojili aspoň občas. Snad vám to připadá jako dobrý nápad, mě tedy ano.

Kdyby jste o to tedy opravdu stáli, tak pomalu začínejte přemýšlet, jaká témata by se k psaní básní hodila. Zatím se vyjádřete v komentářích, jestli jste pro či proti, abych věděla, jestli se do toho mám vůbec pouštět. Příště už se zaměřím na výběr témat a dám vám prostor pro jejich vymýšlení.

Nový člen: Argonna

9. června 2013 v 17:47 | Angela |  Profily čelnů
Přezdívka: Argonna
Adresa blogu: http://misty-veils.blog.cz/
Věk: 24
Ukázka tvorby: http://misty-veils.blog.cz/1302/pan-valentin
Jak jsi se dostala k poezii?: Uz niekolko (cca. 8 rokov) pisem basne v slovencine a anglictine. K tejto zalube som sa dostala cez jednu internetovu stranku, ktorej som bola clenom a kde vyhlasili basnicku sutaz. Zistila som, ze ma to velmi bavi :) Za posledny rok som sa dostala aj k pisaniu experimentalnej, modernej poezie, ktora zatial tu na blogoch nie je velmi rozsirena. Absolvovala som aj kurz kreativneho pisania a kurz novomedialnej, experimentalnej tvorby na mojej univerzite a viem, ze pri tejto peknej zalube urcite ostanem aj nadalej :)


Nový člen: Anielik

9. června 2013 v 17:42 | Angela |  Profily čelnů
Přezdívka: Anielik
Adresa blogu: http://proby.blog.cz/
Věk: 17
Ukázka tvorby: http://proby.blog.cz/1302/dusim-se
Jak jsi se dostala k poezii?: K poezii jsem se dostala spíše nevědomky, když jsem začala sama skládat básničky. Je to činnost, kterou provádím, když jsem smutná nebo mám špatnou náladu. Je to činnost, která mi dává volné ruce a nasazuje křídla, když mě něco táhne dolů, můžu si zde splnit svoje sny i přání a jedině díky veršům umím vyjádřit tlukot srdce. :)


Nový člen: Rien Toute

9. června 2013 v 17:38 | Angela |  Profily čelnů
Jak jsi se dostala k psaní básní?: Ani sama nevím. Básničky většinou píšu ve škole, stejně jako povídky. Je na nich fajn to, že nemusí mít děj, takže do nich člověk může dát jen své emoce a trochu se z nich vypsat. Opravdu to pomáhá.
Povíš nám něco o sobě?: Já osobně jsem tak trochu hodně introvertní typ. Nad některými věcmi přemýšlím víc, než bych měla. Jsem časově velmi vytížená, o to víc mě překvapuje, že ještě stíhám psát blog. Ale mám heslo, že když se chce, všechno jde :-) To je asi tak všechno. Mohla bych vyprávět o svých vztazích s lidmi, ale to by asi bylo dosti nezáživné. Proto raději končím, než na sebe řeknu nějakou pitomost :-D

Nový člen: Illienel

9. června 2013 v 17:32 | Angela |  Profily čelnů
Přezdívka: Illienel
Adresa blogu: http://illienel.blog.cz/
Věk: 18
Ukázka tvorby: http://illienel.blog.cz/1205/basen-skoro-jako-ukolebavka
Jak jsi se dostala k poezii?: Od první třídy čtení, od třetí slohovky, od gymnázia sem tam nějaké ty básničky k narozeninám apod. Když mi bylo asi 13, pokusila jsem se napsat "muzikál" a taky jsem si občas, když mi nebylo nejlíp, sedla a napsala básničku jako svůj citový výlev. Asi v deváté třídě první literární soutěž v rámci školy. Pak jsem si založila blog, aniž bych plánovala věnovat se na něm literární tvorbě. To přišlo až pak. Dalo by se říct, že náhodou...ale já na náhody nevěřím :-) Takže "aktivně" píšu asi od února 2012.
Povíš nám něco o sobě?: Jsem velmi naivní nenapravitelný snílek a optimista s melancholickou duší a přátelskou povahou. V jednu chvíli jsem tichou introvertní myškou a ve druhé živou a upovídanou osobou, která je až příliš.

Nový člen: Deny el Infian

9. června 2013 v 17:16 | Angela |  Profily čelnů
Přezdívka: Deny el Infian
Adresa blogu: http://deny.blog.cz/
Věk: 13
Ukázka tvorby: http://deny.blog.cz/1301/plysovy-pritel
Jak jsi se dostala k poezii?: Jak jsem se k tomu dostala? Já nevím :D Básničky jsem psala už před pár lety, ale když na ně tak vzpomínám, nebyly nic moc, pak jsem prostě přestala.
Ale jak jsem objevila pár lidí a četla ty jejich úžasné básničky, obdivovala jsem je a tiše záviděla, chtěla jsem to taky umět, ale nikdy jsem to nezkusila. Až toho jednoho dne, a že to není tak dlouho, kdy mě to tak popadlo a prostě jsem to musela zkusit. A zjistila jsem, že mě to baví a tak v tom nadále pokračuju :D
Povíš nám něco o sobě?: A něco o mně? Co říct. Jsem blázen a příšerně náladovej, přecitlivělej, úchylnej člověk, co si někdy věci bere až moc osobně. V jednu chvíli jsem hroznej pesimista a v druhý oplývám optimismem. Na blogu a tak nejspíš působím ukecaně a sebevědomě, ale opak je pravdou.
Miluju psaní, je to pro mě něco důležitého a úžasného, protože, když píšu, všechno mám ve svých rukách a můžu udělat cokoliv, nikdo mi v tom nemůže zabránit a to je myslím hlavní důvod mé lásky k němu.