Srpen 2013

Astrálny cestovateľ

25. srpna 2013 v 14:13 | Argonna |  Tvorba členů
Ukázku svojí tvorby nám tentokrát poslala Argonna. Je to velmi povedená báseň, moc se mi líbí. Znovu se omlouvám, že ji sem dávám až tak pozdě po odeslání.

Astrálny cestovateľ


Havranie vlasy vpíjajú
Ťažké, kadilové pary
Sladkasté vône santalu,
Telo sa v tranze varí
A sošky bôžikov
Zalieva sviečok svit
Zdobia ich kamene,
Achát a opál, ryolit


Duch už v inej zemi blúdi,
Cez astrálne stepi
Poznania plody žne,
A z nich svet si zlepí
Tie sťa višne nezrelé,
Padajú mu v lono
Zahorel láskou k nim,
Nechystá sa domov


Ich šťavou opája sa,
Ako tulák vínom
Všetky tie tajomstvá
Otcovia zamlčali synom
Vznešený, múdrejší
Ako Veľký Šiva
Už dávno zabudol
Schránku v ktorej býval


Havranie vlasy pokrýva
Strieborná šnúra z hviezd
Sviečky už vyhasli,
Sochy zo svojich miest
Len nemo zízajú
Niekde tam, do prázdna
Na bábiku z kostí
S tvárou pomätenca, blázna.

Nový desing!

25. srpna 2013 v 14:04 | Angela |  O klubu
Jak jste si určitě všichni všimli, Klub básníků má nádherný nový kabátek! Vděčíme za něj Dincie, která tvoří opravdu úžasné desingy. Tímto bych jí chtěla ještě jednou poděkovat, byla jsem velice mile překvapená, nečekala jsem, že to bude tak... dokonalé.

Jsem hlavně ráda, že jako členové budete mít větší výběr klubových ikonek. Jsou krásné, nemohu se na ně vynadívat. Hodně se mi taky líbí ta růže v záhlaví, zbožňuji desingy, na kterých jsou růže.


V poslední době začal Klub básníků zase trošku váznout, byla bych ráda kdyby se našlo více členů, kteří by se zúčastnili TT a napsali báseň na téma Zuřivý vítr. Po pravdě mě docela mrzelo, že mi od této doby přišla na toto téma jenom jedna báseň. Pokud se vás ještě pár zúčastní, brzy se dočkáte dalšího témata - také o něm můžete hlasovat zde.

Ještě jednou připomínám náš email - klubbasniku@gmail.com, můžete nám posílat i svá dílka mimo TT a různé soutěže, rádi vaši tvorbu zveřejníme. Doufám, že se brzy rozjede Báseň měsíce, ale Knihofil nejspíš nemá moc času, tak uvidíme. Pokud budete mít jakýkoliv nápad na zlepšení klubu, soutěž nebo cokoliv, tak se také můžete ozvat na email.

Pod tímto článkem naleznete anketu, jestli máme založit facebookovou stránku KB. Já jsem pro, naleznete tam všelijaké novinky a informace. Také tam můžete přikládat různé dotazy a odkazy na vaši tvorbu. Jsem zvědavá na váš názor.

Zatím je to tak vše, začnu znovu pravidelně přijímat nové členy, pokusím se rozpohybovat TT a také už mám nějaké návrhy na soutěže, tak se můžete těšit. Doufám, že se vás zapojí více, třeba o to vlastní TT byl docela zájem, ale po zrealizování nic moc. Navrhujte proto jaká témata by se vám zamlouvala, třeba se zalíbí i ostatním. Šance, že se objeví v anketě je hodně velká.


Nový člen: Dell Folchart

21. srpna 2013 v 20:21 | Angela |  Profily čelnů
Přezdívka: Dell Folchart
Adresa blogu: http://inkideas.blog.cz/
Věk: 13
Ukázka tvorby: http://inkideas.blog.cz/1303/ticha-valka
Jak jsi se dostala k poezii?: Jak? Už od útlého věku jsem nutila rodiče, aby zapisovali mé veršíky :D. Ve čtvrté třídě jsem šokovala učitele šestislokovou básní o máji, v páté veršovanou pohádkou o šťastném princi, a nyní potěšuji básněmi každého, kdo má chuť je slyšet. Daruji je k narozeninám, veršuji ve škole, v přírodě... Můj největší problém je však v tom, že neumím psát vesele, ale i mé vážné básně vás snad potěší :-).
Povíš nám něco o sobě?: Jsem věčný snílek, a píšu básně hlavně podle momentální nálady...

Nový člen: Sisi

21. srpna 2013 v 20:06 | Angela |  Profily čelnů
Přezdívka: Sisi
Adresa blogu: http://sisisiska37.blog.cz/
Věk: 14
Ukázka tvorby: http://sisisiska37.blog.cz/1301/o-teleti-flekatem
Jak jsi se dostala k poezii?: K poezii jsem se dostala přes prózu.. nejdřív jsem spala jen povídky, pak jsem si řekla, že by to chtělo nějak obohatit a zkusila jsem básničky.. ty mě nějak chytly a tak jsem si řekla, že nemusím psát básně jen k povídkám.... takhle jsem začala...
Povíš nám něco o sobě?: Nejsem tedy úplně založená na básních, ale ráda si zaveršuji a hlavně miluju čtení básní.... já sama jsem dost složitá osobnost, která kdyby o sobě měla psát, tak popíše několik listů... mám spoustu zálib a hrozně moc snů.. miluju fantazii, romány.... vše, co nesouvisí s realitou... básně můžou vyjádřit pocity lépe než obyčejná slova a proto mě to možná tak fascinuje... mohla bych tady psát strašně moc věcí, ale snad stačí říct, že jsem závislá na všem, co mě baví a mezi to patří bezkonkurenčně i blog :-D :-D

Nový člen: Lilly Adikton - Blake

21. srpna 2013 v 19:50 | Angela |  Profily čelnů
Přezdívka: Lilly Adikton - Blake
Adresa blogu: http://anesdiren.blog.cz/
Věk: 17
Ukázka tvorby: http://anesdiren.blog.cz/1302/verse-pro-lilliinku-ds
Jak jsi se dostala k poezii?: K poezii jsem se dostala možná jako slepý k houslím.
Ve třetí třídě mi dalo zabrat vymyslet třeba jen čtyři řádky, ale pak jsem začala psát jeden příběh, to není důležité a zjistila jsem, že bych chtěla naspat prolog ve verších.
A co se nestalo? Vyšlo mi to.
Skládat písničky neumím, ale poezie mi stačí k tomu, abych se vypsala ze všeho, co mě trápí, co potřebuju a chci sdělit ostatním.
Jinak vzhledem k ostatním asi nejsem až tak zběhlá, básničky tedy píšu asi od 14let, možná od 15, a příběhy tvořím od 12. Tedy jsem na "amatérského začátečníka" trochu přestárlá. Snad to nebude vadit :)

Nový člen: HnedoockaVer

21. srpna 2013 v 19:30 | Angela |  Profily čelnů
Přezdívka: HnedoockaVer
Adresa blogu: http://hnedoockaver.blog.cz/
Věk: :-)
Ukázka tvorby: http://hnedoockaver.blog.cz/1209/jsi-jako
Jak jsi se dostala k poezii?: Už od mých dětských let jsem skládala básně. Vyjadřuji v nich, co zrovna cítím, co mě trápí, co mě těší, je tam kus mě.:-)
Povíš nám něco o sobě?: A jaká jsem nejlépe vyjádří tato báseň:-)http://hnedoockaver.blog.cz/1210/jaka-jsem

Nový člen: Borůvka

21. srpna 2013 v 18:45 | Angela |  Profily čelnů
Přezdívka: Borůvka
Adresa blogu: http://myslenkovnik.blog.cz/
Věk: Necelých patnáct let
Ukázka tvorby: http://myslenkovnik.blog.cz/1209/dama
Jak jsi se dostala k poezii?: Jak jsem se dostala k poezii, to je těžká otázka. Tak nějak se ve mně vylíhla, jednoho dne jsem si jen tak hrála se slovy a podívejme, něco bylo na světě.
Povíš nám něco o sobě?: Něco o mně. Jak jednoduchými větami popsat složitého člověka? Jsem introvertně extrovertní pseudoumělec žijící ve světě, který nechápe. Nechce chápat.